SluchajSiebieTyToTy
Piękna,  Zdrowa

Śmiech to zdrowie! Śmiej się, śmiej!

Śmiech to zdrowie. Kiedy się śmiejemy, nasz organizm się dotlenia. To pomaga odreagować napięcie, stres i zdenerwowanie. Wszystkie nasze komórki rozluźniają się i w ten sposób dochodzi między innymi do redukcji bólu mięśni. Regularny śmiech poprawia lub też utrzymuje organizm w świetnej kondycji. Osoby, które często się śmieją są bardziej odporne na wszelkie infekcje, potrafią czuć się szczęśliwe a ich uroda jest wyżej oceniana przez otoczenie, niż u osób, którym uśmiech towarzyszy bardzo rzadko.

Dobroczynność śmiechu

Śmiech pobudza do pracy układ krążenia, który wówczas sprawniej, roznosi tlen we krwi do wszystkich tkanek. Śmiech pozytywnie wpływa na serce, gdyż przyśpiesza częstotliwość jego skurczy. Śmiejąc się, nabieramy trzy razy więcej powietrza. Głęboki wdech i dłuższy wydech powodują gwałtowne skurcze mięśni przepony, a to sprawia, że  płuca oczyszczają się ze szkodliwych substancji. Lepsze zaopatrzenie płuc w powietrze sprzyja również dotlenieniu mózgu. Poprawia się koncentracja, lepiej przyswajasz informacje i zapamiętujesz je.

Uśmiech pokonuje bariery

Lubisz, gdy ktoś się do Ciebie szczerze uśmiecha? Tak samo ktoś inny odczuwa radość, gdy Ty uśmiechasz się do niego. Uśmiech działa tak samo na wszystkich ludzi, na całym świecie. Bez względu na płeć, pochodzenie, bariery kulturowe czy religijne. Zawsze tak samo trafia do serca drugiej osoby.

Śmiej się śmiej

Gdy się uśmiechasz, kiedy śmiejesz się w głos, śmieje się cały Twój organizm. Wszystkie Twoje komórki czerpią radość z Twojego śmiechu – one też się śmieją:) W ten sposób wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Im więcej się uśmiechasz, tym częściej masz na to ochotę. Z czasem to się staje naturalną formą naszej ekspresji.

Pamiętaj o uśmiechu

W stresie, w napięciu, które towarzyszy nam każdego dnia, czasem po prostu nie jest nam do śmiechu. To zrozumiałe. Napotykamy na różne trudności, coś nas irytuje, ktoś nas zdenerwuje. Kiedy już zaczynasz mieć dosyć tego dnia, stań przed lustrem i powiedz sobie: lubię Ciebie, Kaśka! I szeroko zalotnie się uśmiechnij. Mnie to zawsze rozśmiesza. Śmieję się wtedy na głos, albo cichutko, zależy gdzie jestem i to już sprawia, że inaczej zaczynam patrzeć. Rozluźniam się i mam ochotę dalej iść przez ten dzień:)

Zatrzymaj czas

Śmianie się powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dlatego łatwiej o odżywienie skóry i jej naturalne oczyszczanie. W wyniku śmiechu powstają charakterystyczne, drobne, ułożone promieniście zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki. W kącikach oczu dodają uroku, a kąciki ust uniesione do góry czynią twarz młodszą i pogodniejszą. Wyobraź sobie, że śmiech poprawia ukrwienie skóry głowy a to z kolei wpływa na stan włosów. Stają się one mocniejsze i zyskują zdrowy wygląd.

Podsumowując, jest, co najmniej 8 powodów, dla których warto się śmiać.
ŚMIECH…
  1. Rozładowuje stres, rozluźnia

  2. Zwiększa odporność na wszelkie choroby

  3. Aktywuje większość mięśni

  4. Poprawia nastrój

  5. Dodaje energii

  6. Upiększa

  7. Śmiejąc się, dotleniasz swój organizm

  8. Uśmiechnięta zarażasz uśmiechem innych

 

Wyobraź sobie, że:

Minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu, a dodatkowo przedłuża życie o 10 minut?!

 

————————————————————————————————————–

Za zdjęcie przewodnie dziękuję jego autorce: Dalilia Dalprat.