SluchajSiebieTyToTy

 

Cześć, Dzień Dobry,

Jestem szczęśliwa, że mogę pisać dla Ciebie. Pisaniem bloga spełniam swoje marzenie o tym, by moje doświadczenia i zawsze pozytywna energia mogły wspierać inne kobiety w ich rozwoju osobistym.

Z natury jestem optymistką. Kiedy ktoś mnie pyta, jak ja to robię, że pomimo wielu przeciwności, podnoszę się i wyciągam wnioski, śmieję się, że taka się urodziłam

Podobno można się tego też nauczyć, ale trzeba przede wszystkim, chcieć. Ja kocham czuć się szczęśliwa. Lubię mieć plany, kreować marzenia. Jeszcze bardziej lubię być uczestniczką ich realizacji. Nawet, gdy w moim życiu się nie układa, nawet gdy do realizacji marzeń daleko, nawet gdy wiatr mocno wieje, ja nie przestaję. Nieustannie wierzę i mam nadzieję, że doświadczę w życiu czegoś wartościowego.

Wszystko, co trudne, przykre i bolesne traktuję jako doświadczanie, które mnie wzbogaca i uczy

Lubię się uczyć… i to mnie ratuje…. Poprawiam wtedy włosy, prostuję plecy i idę dalej.

No właśnie, idę. Kiedyś bym napisała, że biegnę

Teraz ” potrafię” chodzić a po drodze cieszyć się słońcem, ciepłym wiatrem, czuć zapach wiosennych krzewów czy niezwykły aromat jesiennych liści. A wszystko to w wielkim mieście… Tak! To się może wydawać niemożliwe, bo duże miasto kojarzy się z tłokiem, gwarem i zapachem spalin i potwierdzam, jeszcze kilka lat temu takie miałam wyłącznie odczucia, ale dzisiaj to widzę inaczej. Zwolniłam tempo i mam wpływ na to, jak wygląda mój dzień. Koncentruję się na tym, czego potrzebuję i nic już nie muszę.

Teraz dopiero czuję się wolna

Zawsze bardzo chciałam mieć wpływ na moje życie i nawet w pewnym stopniu go miałam, ale nawet nie przypuszczałam, co znaczy prawdziwa wolność.

Paradoksalnie, musiałam doświadczyć wielu trudnych sytuacji

Aby dokonać zmian w swoim życiu i poczuć w końcu prawdziwe szczęście głęboko w sobie, na nowo nauczyć się być w kontakcie z samą sobą. Potrzebowałam przyznać otwarcie, że ufam sobie, że cenię siebie, że siebie podziwiam, że jestem dumna z siebie, że siebie kocham.

Słucham siebie. Ja to ja. 

Słuchaj siebie. Ty to Ty. 

Otwieraj się, zmieniaj myślenie, rozwijaj skrzydła!

 

Zapraszam Cię do mojego świata,

Kasia Zatorska