SluchajSiebieTyToTy
Świadoma

Nowy rok Nowe możliwości Nowe cele

Zbliża się koniec pewnego etapu w życiu każdego z nas. Nadchodzi Nowy 2021 Rok. Grudzień to szczególny czas na podsumowania, na wspomnienia ostatnich miesięcy, na wiarę w nowe możliwości, na radość określania sobie nowych celów. Mijający rok 2020 zaskoczył WSZYSTKICH. Niezwykłe i niespodziewane doświadczenia, w jakie raczyła wyposażyć nas pandemia wirusa COVID-19, spowodowały wiele zamieszania, wymusiły wiele zwrotów akcji, zrujnowały niejedno poukładane życie.

Wszystko ma swoje dobre i złe strony

Dla jednych COVID-19 jest przekleństwem, które pozbawiło ich bliskich osób, spowodowało utratę pracy i odebrało możliwości utrzymania, sprawiło załamanie biznesu lub rozpad rodziny. Dla innych pandemia niespodziewanie przyniosła możliwości rozwoju, przekwalifikowania, odnalezienia siebie w nowej roli. Sprawiła, że niektórzy zdołali się przełamać i na przykład przenieść swój biznes do Internetu, co wcześniej wydawało im się niemożliwe. Wiele rodzin wreszcie zaczęło spędzać ze sobą czas, na nowo mogli siebie poznać.

Nowy rok, nowa nadzieja

Nowy Rok dla wszystkich jest nadzieją. 2021 rok będziemy witać z wiarą, że cały świat poradzi sobie z pandemią, że ułatwią to szczepienia, że będzie można powrócić do tzw. normalności. Tylko, czy my już przypadkiem nie mamy po prostu „nowej normalności”?

Nowa normalność

Może zamiast liczyć, że „wszystko wróci do normy”, że powrócimy do tzw. normalności, warto snuć plany w oparciu o nową rzeczywistość, o aktualne możliwości. Trwanie w rzeczywistości pandemii, siłą rzeczy wyrobiło już w nas pewne nawyki. Może warto kontynuować te zmiany, które zaszły. Warto się temu przyjrzeć. Może te zmiany są dla nas korzystne i nie warto powracać do starych nawyków?

Nowy sposób na realizację założonych celów

Skoro mamy już tak bardzo nową rzeczywistość, której nigdy przedtem nie było, skoro chcąc nie chcąc wprowadzamy do swojego życia zmiany, to może warto się rozmarzyć i świadomie zaplanować to, czego pragniemy i wierzyć w realizację?

Praktyka dziesięciu celów
Fot. Ketut Subiyanto

Często podczas snucia nowych planów, nachodzą nas wątpliwości, czy realne jest aby zostały one spełnione. Automatycznie wybiegamy w przyszłość. Jest na to prosta metoda.  To praktyka dziesięciu celów. Wymaga jedynie umiejętności odczuwania spełnienia celu. Usiądź wygodnie, tak jak lubisz: przy biurku, przy stole, na sofie z kubkiem ulubionego napoju i zacznij pisać. Numeruj swoje cele.

Aż 10 celów? Tylko 10 celów!

Wypisz w zeszycie 10 celów na przyszły rok, które osiągniesz w roku 2022. Kolejność nie ma znaczenia. Wystarczy jeden raz spisać swoje cele, aby zostały one zaprogramowane w podświadomości i aktywowały jej niezwykłą moc. Codzienne przepisywanie zaś tych celów zaowocuje przyspieszeniem procesu ich osiągania. „Jeżeli każdego dnia będziesz wypisywać swoje cele, osiągniesz efekt dziesięciokrotnie, dwudziestokrotnie, pięćdziesięciokrotnie albo nawet stukrotnie większy, niż gdybyś spisał to tylko raz” – Brian Tracy. Dzieje się tak, ponieważ za każdym razem, gdy myślisz o swoich celach, stymulujesz swój umysł do generowania pomysłów, które następnie pomagają Ci osiągać swoje cele. Wypisując swoje cele na papierze uruchamiasz prawo przyciągania. Wówczas pojawiają się w Twoim otoczeniu osoby, zasoby, pomysły i okoliczności, które okazują się pomocne w realizacji Twoich wymarzonych celów.

Prawo symetrii

Zgodnie z funkcjonowaniem w świecie prawa symetrii, świat zewnętrzny jest odbiciem świata wewnętrznego. Kiedy regularnie spisujesz swoje cele, bezwiednie zaczynasz myśleć o swoich celach, przez większość czasu. A zatem, im więcej o nich myślisz, tym szybciej się przybliżasz do ich realizacji. W rezultacie, całe Twoje życie staje się dla Ciebie lepsze.

O swoich celach myśl codziennie
Fot. Cottonbro

Jeżeli codziennie będziesz myśleć o swoich celach i będzie notować je każdego dnia w swoim, przeznaczonym do tego, ulubionym zeszycie, sprawisz, że zakorzenią się w Twojej podświadomości. Ważne jest, aby cele formułować w czasie teraźniejszym. Na przykład, zamiast: „zmienię pracę aby więcej zarabiać”, „zmieniłam pracę i teraz spełniam się w niej i otrzymuję satysfakcjonujące wynagrodzenie”.

Twoja decyzja, Twój wybór

Jeżeli przeraża Ciebie perspektywa spisywania Twoich celów każdego dnia, podejmuj się tej czynności wtedy, kiedy jest to dla Ciebie wygodne, wtedy, kiedy przyjdzie Ci na to ochota. Ważne, abyś w danej chwili skoncentrowała się tylko na tym, postarała się wyobrazić sobie rzeczywistość po spełnieniu Twoich celów. Wszystko czego pragniesz, spełni się tylko w nieco bardziej odleglej przyszłości niż, gdybyś robiła to codziennie, co tydzień lub co miesiąc.

Słuchaj Siebie, Ty to Ty.

Działaj w zgodzie ze sobą i postaw na swój komfort. Wiedza jest przydatna, zasady warte uwagi, ale to Ty ostatecznie podejmujesz decyzje. Wybór należy do Ciebie.

Trzymam za Ciebie kciuki!

Przeczytaj również o postanowieniach noworocznych. 11 zasad dla skutecznej zmiany.


Zdjęcie przewodnie autorstwa Aliny Vilchenko – Thank You!