SluchajSiebieTyToTy
Piękna,  Świadoma

Dlaczego warto i jak dbać o skórę wokół oczu?

Skóra wokół oczu jest najdelikatniejszym miejscem ze wszystkich obszarów naszego ciała. Wymaga szczególnej uwagi i wyjątkowego traktowania.

Oczy zdradzają naszą formę, zdrowie oraz jakość życia

Oczy są zwierciadłem duszy, ale skóra wokół nich zdradza naszą kondycję fizyczną. Wokół oczu najszybciej ze wszystkich partii twarzy, powstają zmarszczki. Niewystarczającą ilość snu zdradzają podkrążone oczy, a zatrzymywanie wody w organizmie mogą zwiastować opuchliny, tzw. „worki pod oczami”.

Pielęgnacja skóry wokół oczu to okazja do kontaktu z samą sobą

Oczyszczanie skóry, usuwanie makijażu, pielęgnacja poprzez nakładanie odpowiedniego kremu to idealne kilka minut dla Ciebie. Rano i wieczorem! To kolejna z wielu, okazja do utrzymywania bliskiego kontaktu z samą sobą. Pielęgnacja twarzy z uwzględnieniem skóry wokół oczu pozwala mi „na chwilkę się zatrzymać”, przyjrzeć się sobie uważnie, zatroszczyć się o siebie w kolejnych dniach. Mogę wówczas spróbować zapewnić sobie więcej snu, pamiętać o piciu wody, ograniczyć stres. Nie mam wpływu na to, czy doświadczę trudnych sytuacji, ale mam wpływ na to czy będę się nimi stresować, czy zdecyduję się zdystansować.

Dlaczego skóra wokół oczu wymaga szczególnego traktowania?

Skóra pod oczami oraz na powiekach wymaga szczególnego zaopiekowania gdyż znajduje się na niej znaczniej mniej gruczołów łojowych niż na pozostałych partiach twarzy. Łatwo ulega przesuszeniu i jest podatna na podrażnienia. Z powodu jej delikatnej struktury, ma predyspozycje do wiotczenia i utraty jędrności znacznie szybciej, niż pozostały obszar twarzy. Skóra pod oczami znaczniej bardziej reaguje na promieniowanie słoneczne i zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowana, traci swą elastyczność, wygląda na zmęczona, jest sucha, matowa a nawet szara, pozbawiona naturalnego blasku.

Jak prawidłowo pielęgnować skórę wokół oczu?

Aby skóra wokół oczu była w doskonałej kondycji, a więc aby była elastyczna, miała zdrowy koloryt i rozświetlała spojrzenie, powinna być potraktowana z odpowiednią troską. Pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków. Należy używać wyłącznie tych do tego przeznaczonych. Największym błędem jest stosowanie tego samego kremu wokół oczu, który stosuje się na całej powierzchni twarzy. Skład kremu do twarzy jest o wiele bardziej nasycony niż kremy pod oczy, ale nie oznacza to, że będzie dla nich korzystny. Wręcz przeciwnie, będzie obciążał cieniutką skórę wokół oczu i może powodować podrażnienia, nawet nie tylko samej skóry, ale również gałki ocznej. Kremy pod oczy mają odpowiednie stężenie składników odżywczych. Mają lekką konsystencję i nie powodują obciążania jej delikatnej struktury.

Wybierz odpowiedni krem pod oczy

W zależności od wieku i kondycji Twojej skóry, możesz wybrać delikatny krem pielęgnujący ze świetlikiem, rozjaśniający przebarwienia i poprawiający mikrokrążenie z wyciągiem z czystka, a jeśli potrzebujesz zniwelować opuchliznę wokół oczu, możesz sięgnąć po krem z bławatkiem. Jeśli stawiasz na gruntowne nawilżenie, stosuj krem z kwasem hialuronowym, a jeżeli potrzebujesz spłycić zmarszczki, zwróć uwagę na kremy z witaminami, ceramidami, olejami i masłami. Szeroki wybór kremów pozwala dobrać idealny do wieku, rodzaju i zależnie od celu, jaki chcemy osiągnąć. Korzystajmy więc i dbajmy o naszą skórę.

Twoja skóra Ciebie potrzebuje

Skóra wokół oczu, jak każdy inny fragment naszego ciała, funkcjonuje w rytmie dobowym. Odpowiednia pielęgnacja musi być systematyczna. Nie wystarczy posmarować skóry tzw. „drogim kremem” raz w tygodniu. Skóra wymaga Twojej uwagi każdego dnia. Rano liczy na oczyszczenie z nadmiaru sebum po nocy, odpowiednie stonowanie, nałożenie pielęgnacji oraz naturalny, najlepiej mineralny makijaż. Odpowiednio dobrany makijaż nie tylko podkreśla urodę ale również chroni skórę w ciągu dnia przed wszelkimi zanieczyszczeniami i uszkodzeniami na poziomie komórkowym. Wieczorem zaś, Twoja skóra pragnie oczyszczenia i odprężenia. Potrzebuje odpoczynku od kosmetyków i pragnie niespiesznie wchłonąć do swoich najgłębszych warstw, wszelkie składniki odżywcze, które zdecydujemy się jej zaaplikować wraz z wybranym specjalnym kremem. Kondycja Twojej skóry wokół oczu ale, jak i całego Twojego ciała, zależy wyłącznie od Ciebie. To, jak ją traktujesz, odzwierciedla jej wygląd.

Bądź w kontakcie ze sobą.

 

 


Zdjęcie przewodnie autorstwa Anfisy Ereminy. – Thank You!